Напишите нам
Ваше сообщение отправлено!
Напишите нам
Закрыть

Моніторинг пташиного грипу

Моніторинг пташиного грипу

Пташиний грип (Avian influenza) викликає вірус грипу типу А (Influenza A virus). Окрім птахів він уражує багато інших видів диких та свійських тварин. Симптоми захворювання коливаються від слабких субклінічних до смертельних. Основним резервуаром інфекції є дикі водоплавні птахи.

Це захворювання є одним з нотифікованих Міжнародним епізоотичним бюро та моніториться навіть у благополучних європейських країнах. Наприклад, у Нідерландах існує державна програма моніторингу усіх стад на циркуляцію вірусу грипу А, що проводиться, мінімум, 1 раз на рік.

Усі штами вірусу грипу А класифікують за двома протеїнами: гемаглютеніном (H) та нейрамінідазою (N). На сьогодні існує 16 Н (H1–H16) та 9 N (N1–N9) субтипів вірусу. Штами вірусу грипу А, що призводять до смертності серед курей та індиків, належать в основному до H5 та H7 субтипів. Але вірус грипу характеризується високим рівнем мінливості, тому часто навіть низькопатогенні штами мутують і викликають значний падіж серед птиці.

У зв’язку з цим провідні ветеринарні лабораторії, такі як GD Animal Health, радять моніторити усі штами вірусу грипу А. На ринку України існує тест-система Influenza A Virus Antibody Test Kit (IDEXX Influenza A), що дозволяє виявляти антитіла до усіх штамів вірусу грипу А. Цією тест-системою лабораторія серології «ЦВД» користується з 2005 року, а достовірність отриманих результатів підтверджує у міжнародних порівняльних дослідженнях.

Зараз в Україні знову постає проблема пташиного грипу, тому навіть за найменшої підозри варто проводити діагностичний моніторинг, аби запобігти нищівним наслідкам інфекції.

Анна Пастыря
Анна Пастыря
Начальник відділу наукових досліджеть та розвитку