Напишите нам
Ваше сообщение отправлено!
Напишите нам
Закрыть

Резистентність – майбутній інструмент попередження хвороб свиней.

Резистентність – майбутній інструмент попередження хвороб свиней.

24-й міжнародний ветеринарний конгрес IPVS 2016 відзначився інноваційністю ідей у справі лікування та профілактики хвороб свиней. Зокрема, однією з найбільш популярних ідей конгресу у справі попередження розвитку респіраторно-репродуктивного синдрому свиней є створення резистентних до вірусу ліній свиней.

Ця ідея заснована на тому, що існує невеликий відсоток свиней природно стійких до вірусу. Природу стійкості було визначено, і полягає вона у мутації гену СD169. Якщо розглядати детальніше взаємодію вірусу й організму свині, необхідно зазначити, що вірус РРСС уражує перш за все макрофаги – клітини імунної системи. Для проникнення у макрофаг вірусу необхідно зв’язатись з рецептором CD169 на його поверхні. У стійких до вірусу свиней немає цього рецептора, тому вірус не здатний проникнути у клітини.

Якщо використовувати сучасні технології генної інженерії, можна штучно нокаутувати ген рецептора CD169, таким чином створивши резистентні до вірусу лінії. Ця ідея дуже перспективна, проте вимагає глибокого дослідження.

Анна Пастыря
Анна Пастыря
Начальник відділу наукових досліджеть та розвитку