Напишите нам
Ваше сообщение отправлено!
Напишите нам
Закрыть

Контролюємо PCV-2 достовірно та точно!

Вітаємо лабораторію молекулярної діагностики з успішною участю в міжнародних порівняльних випробуваннях!

Інфекційні системні захворювання свиней, що викликані цирковірусом другого типу (ЦВС-2 або PCV-2) досить поширені в Україні. Вчасна та правильна діагностика допомагає своєчасно виявляти інфікування, прицільно впроваджувати та контролювати профілактичні заходи і, тим самим, сприяти вирощуванню здорового поголів’я та отримувати високі економічні показники. Ось чому дуже важлива перевірка техніки проведення даної діагностики.

Європейський діагностичний центр GD Animal Health Deventer вкотре організував та провів міжнародні порівняльні дослідження для перевірки компетентності лабораторій з усього світу щодо діагностики цирковірус-асоційованих синдромів свиней, а саме: виявлення ДНК цирковірусу свиней 2 типу методом ПЛР. Участь брали 32 лабораторії з 12 країн світу. Україну представляла лише одна лабораторія – лабораторія молекулярної діагностики ТОВ «Центр ветеринарної діагностики» (ЦВД).

Всім учасникам тестування були надіслані вісім зашифрованих зразків, різних за природою (вакцинні штами та польові ізоляти), а також різних за кількістю вірусного матеріалу. Серед досліджуваних зразків був один, в якому не було цирковірусу свиней 2 типу (див. Таблиця 1).

Таблиця 1.

Код зразка

Зразки, що досліджували

Результат ЦВД

#1

вакцина PCV-2, розведення 10-2

виявлено

#2

польовий вірус, розведення 10-6

виявлено

#3

негативна за PCV-2 сироватка свині

не виявлено

#4

польовий вірус PCV-2, розведення 10-2

виявлено

#5

польовий вірус PCV-2, розведення 10-7

виявлено

#6

польовий вірус PCV-2, розведений 10-5

виявлено

#7

вакцина PCV-2, розведена 10-3

виявлено

#8

польовий вірус PCV-2, розведений 10- 3

виявлено

Таким чином, тестування проходило у режимі проведення «сліпих» досліджень, оскільки учасники не знали, які зразки досліджують. Результати цих досліджень були направлені у GD Animal Health Deventer, де їх проаналізували та склали звіт за результатами стосовно кожної лабораторії.

Учасники тестування використовували різні тест-набори ПЛР для діагностики PCV-2. Найбільш точним методом виявлення збудника в організмі на сьогодні є ПЛР у реальному часі, що набула широкого використання в світовій діагностичній практиці. Саме її використовують в ЦВД для діагностики PCV-2.

Отже, міжнародні порівняльні тестування недарма називають міжнародним професійним випробуваннями, своєрідним екзаменом з перевірки точності та достовірності проведення діагностики. За результатами цьогорічного міжнародного професійного тестування лабораторія молекулярної діагностики ЦВД успішно склала цей іспит та підтвердила високу кваліфікацію своїх співробітників та їх компетентність у діагностиці PCV-2.

Результати досліджень також продемонстрували високу специфічність та чутливість діагностичного тест-набору, який використовується для ПЛР діагностики в ЦВД, а також продемонстрували можливість лабораторії молекулярної діагностики виявляти вірус у матеріалі навіть у малій концентрації.

Підтвердженням успішного проходження професійного тестування на виявлення ДНК цирковірусу свиней 2 типу методом ПЛР в лабораторії молекулярної діагностики ТОВ «Центр ветеринарної діагностики» став сертифікат, виданий GD Animal Health Deventer.

В такий спосіб ми ще раз перевірили якість своєї роботи та з упевненістю можемо сказати:

Найменші деталі в центрі нашої уваги!

Переглянути усі сертифікати ТОВ «Центр ветеринарної діагностики»