Напишите нам
Ваше сообщение отправлено!
Напишите нам
Закрыть

Діагностика нодулярного дерматиту ВРХ в Україні існує

Діагностика нодулярного дерматиту ВРХ в Україні існує

Найменші деталі в центрі нашої уваги!

Зі списку методів лабораторної діагностики, що рекомендує Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) для діагностики нодулярного дерматиту ВРХ, європейські лабораторії віддають перевагу найбільш точному та швидкому – полімеразній ланцюговій реакції, а також гістологічному методу, що дає можливість провести диференціальну діагностику від шкірної форми туберкульозу, стрептотрихозу, онхоцеркозу, демодекозу, герпесвірусної інфекції, віспи, ураження комахами та від поствакцинальних набряків.

Обидва методи рекомендовані МЕБ та є в діагностичному арсеналі ТОВ «Центр ветеринарної діагностики».

За підозри на нодулярний дерматит ВРХ за життя тварини для дослідження методом ПЛР рекомендують відібрати кров (стабілізовану ЕДТА), біопсійний матеріал з уражених ділянок шкіри, сперму, молоко, виділення з носу, очей, слину. Від загиблих тварин – шматочки шкіри в уражених місцях, шматочки легень, селезінки, лімфовузлів.

Для гістологічного дослідження рекомендують в лабораторію направити біопсійний матеріал уражених ділянок шкіри, відібраний у 10 % розчин формаліну.

При гістологічному дослідженні уражених ділянок шкіри виявляють специфічні для ЗВД патоморфологічні зміни: некроз епідермісу та сосочкового шару дерми (по типу каріорексису та пікнозу ядер). По краях некротизованих ділянок помітні потовщення епідермісу і гіперкератоз, набряк дерми та її інфільтрація фібробластами, гістіоцитами та лімфоцитами. Під некротизованою тканиною можна детектувати тромби у венах та периваскулярні лімфоцитарно-макрофагальні інфільтрати (гостра стадія інфекції); в лімфатичних вузлах збільшена кількість плазматичних клітин, лімфоцитів та еозинофілів, а у ділянках некрозу – нейтрофілів. Окрім цього, в епітеліальних клітинах та макрофагах помітні внутрішньоцитоплазматичні еозинофільні тільця-включення.

Такі специфічні патоморфологічні зміни при нодулярному дерматиті великої рогатої худоби дають можливість диференціювати це захворювання від шкірної форми туберкульозу, стрептотрихозу, онхоцеркозу, демодекозу, герпесвірусної інфекції, віспи, ураження комахами та поствакцинальних набряків.

За будь-якою інформацією стосовно діагностики можна звертатися за телефоном: +38 (050) 536 23 51.